Jdi na obsah Jdi na menu
 


doba ledová 2

Pokračování "Ice Age" přivádí znovu na scénu trojici přátel z říše tehdejší fauny: Mamuta Mannyho, šavlozubého tygra Diega a vlezlého Sida. Jejich čas znovu nadešel, tentokrát kvůli zajištění bezpečí pro faunu v rodném údolí. Přišla totiž obleva (globálních rozměrů) a s ní i příval vody z tajícího ledovce, která srovná vše, co jí bude stát v cestě.

Ice Age 2

 

Hrdinové s prostředí pod bodem mrazu se vracejí na filmové plátno: chlupatý mamut Manny, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego a prehistorická kryso-veverka Kryserka. Trojice hrdinů stále drží pospolu a užívá si výhody světa, který je ve stavu tání. Žijí v primitivní verzi vodního parku, nabité skluzavkami, bazény s vlnami a spoustou zvířat užívajících si sluníčka. Manny kolem sebe vidí rodina držící pohromadě a cítí se připraven založit svou rodinu. Potkává Ellie, poslední samici mamuta na světě,

 

Doba ledová 2: OblevaPo čtyřech letech se do kina vrací trio poutníků ledovou krajinou. A s nimi samozřejmě VEVERKA!

Doba ledová 2: Obleva Třemi hlavními hrdiny Oblevy jsou stejně jako v prvním díle mamut Manny, lenochod Sid a tygr Diego. Ti tři se spolu vydávají na další pouť: tentokrát nucenou. Musí se spolu s ostatními zvířaty dostat včas k lodi, která je zachrání od utonutí ve vodě, která se nahrne do jejich světa po velké oblevě. Cestou každý řeší nějaký svůj problém: Manny se cítí osamělý a hledá družku, Sidovi chybí seberealizace a sebevědomí a Diego má strach z vody. No a veverka? Ta se samozřejmě zcela soustřeďuje na žalud.

Doba ledová 2: OblevaV prvním díle se všechna legrace v ději točí kolem lenochoda Sida, zde je ale komediální potenciál rozložen do více postav, vesměs nových. Jde především o vačičáky a mamutici-vačičačku (mamut, který si myslí, že je vačice, je vážně komický). Na některé momenty, kdy mamut visí za ocas na stromě, kdy na kládě jede do údolí, anebo se plazí "skryt" za stromem, budete vzpomínat dlouho. Navíc se objevují nové vtipy spíše spíše pro dospělé než pro děti, například lehké narážky na vztahy mezi mužským a ženským pohlavím nebo nechuť starého ježka opustit své obydlí, takže divák staršího data narození (třeba 1975 jako já :-)) má větší šanci se pobavit.

Doba ledová 2: OblevaNo a to jsem se ještě vůbec nezmínil o šavlozubé veverce a jejích dalších lapáliích se žaludem. Tvůrci si jednoznačně uvědomili, kdo jim vydělal největší část peněz a komu je tedy potřeba dát příležitost vyniknout. A veverka nabídnutou šanci využila na rozdíl od některých břídilů z jiných filmů skvěle :-) Scény jako boj s čerstvě vylíhnutým mládětem supa, snaha o lapení žaludu na ledě nebo, v upoutávkách od loňského roku používané, zacpávání vytryskávající vody ze skály rukama nohama jsou velmi vydařené nejen animátorsky. A z animátorské stránky to lze říct o celém filmu: jakékoliv akční scény s vodou nebo ledovými krami jsou maximálně věrohodné.

Nic naplat, říkal jsem to již minule a teď si za tím stojím ještě více: doba ledová je prostě doba ledová… je zábavnější a akčnější. Doba ledová 2 tak potvrzuje nepsané pravidlo, že dvojky jsou u animovaného filmu prostě lepší než jedničky.

která má ovšem problémy ohledně pochopení své identity, což klade na Mannyho mnoho nároků. Naštěstí má Sida a Diega, kteří mu pomáhají projít očistcem namlouvání. Jak tání pokračuje, hrdinové pochopí, že oteplování má jednu zásadní nevýhodu: ohromnou povodeň. Tenčící se ledová hráz je všechno, co stojí mezi světem, který znali, a akváriem nadživotní velikosti.Za tento film vděčíme společnosti Bontonfilm a režiséru Carlosu Saldanhamu, film byl natočen v USA v roce 2005 a trvá 91 minut a originální název je Ice Age 2 - The Meltdown.

Doba ledová 2

The Meltdown

Mamuti

 

 


 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář